Top

Odpařovač kyseliny šťavelové - VAROACLEANER

Odpařovač kyseliny šťavelové - VAROACLEANER

Model: 3137

Cena: 1968 Kč s DPH

Skladem: ANO

Popis: Odpařovač kyseliny šťavelové - VAROACLEANER

Odpařovač kyseliny Varroa Cleaner je jednoduchou a cenově výhodnou verzí odpařovače Varrox. Odpařovač kyseliny Varroa Cleaner určený pro odpařování dyhydrátu kyseliny šťavelové. Ta se ve formě prášku zahřívá, a tím se odpařuje. Zařízení je určené k napájení pomocí autobaterie (12 V, vhodné jsou baterie s větší kapacitou než 40 Ah). Příkon zařízení je 130W.

Při aplikaci vždy dbejte na to, aby byl Varroa Cleaner vložen do dna, protože odpařená kyselina stoupá. Vkládejte vždy v bezpečné vzdálenosti od vosku a dalších hořlavých materiálů (alespoň 2 cm). Varroa Cleaner může dosáhnout teploty až 400 stupňů Celsia. Pokud jej necháte blízko dřevěných částí úlů, může způsobit ztmavnutí až zčernání dřeva, potom je vhodné použít mezi Oxavar a dřevo vhodnou izolační vložku (např. kousek plechu či izolační nehořlavou vatu).

Dávkování: Obecně platí, že pro jednonástavkové úly se používá 1 g kyseliny (1 lžička), pro dvou a více nástavkové úly 2 g kyseliny (2 lžičky). 1 gram je jedna lžička volně nasypané kyseliny ("neupěchované, bez kopečku"). O přesném dávkování se vždy poraďte se svým veterinářem.

Léčení je nutno provádět při nízké aktivitě včel, kdy je většina z nich v úlu, avšak teplota při léčení by neměla být nižší než 2 stupně Celsia. Před léčením celý úl vhodně utěsněte, aby výpary kyseliny unikali co nejpomaleji. Utěsněte i dno úlu, aby se do něj dostávalo omezené množství čerstvého vzduchu, který by ředil výpary. Čas odparu kyseliny je cca. dvě a půl minuty, poté přístroj odpojte a ponechte v úle další dvě minuty (než vychladne). Poté jej vytáhněte a zavřete dno. Po dalších deseti minutách můžete úl otevřít.

Součástí balení je:

  • Přístroj Varroa Cleaner